Centrální evidence zvířat a věcí ČR
vyhledávání, elektronická registrace, registrace papírovým formulářem

Proč se registrovat v Centrální evidenci zvířat a věcí ČR?

Proč jsem nechal(a) svého pejska označit mikročipem? Zkuste si na tu otázku odpovědět. Aby byl označený? Budiž, může mít známku, možná je tetovaný, ať má i mikročip. Dobrá, ale k čemu je to dobré? Pokud je kód mikročipu vyznačený v očkovacím průkazu psa nebo v jeho cestovním pasu tak mohu prokázat, že se opravdu jedná o doklady toho konkrétního zvířete. Ano, to je pravda.

A víc mikročip nedokáže? Ne, sám ne, ale ve spojení s Centrální evidencí zvířat a věcí ČR ano. Jak vůbec kód mikročipu vypadá a co z něj lze vyčíst? Kód mikročipu vypadá například takto 0000622F24, 968000003085586 nebo 5ECF7CEB68A20081. Kód mikročipu neobsahuje ani Vaše jméno, telefon, e-mail. Mikročip nelze ani vyhledat přes satelit. Jakmile se pejsek ztratí, tak již nelze poznat komu patří.

Proto existuje Centrální evidence zvířat a věcí ČR, která je spojnicí mezi mikročipem označeným pejskem a jeho majitelem. Neslibujeme nemožné. Registrace nezabrání tomu, aby psa někdo ukradl - tomu nezabrání ani policie. Registrace nezabrání ani jeho ztrátě. Registrace ani neumožní psa najít.

Registrace umožní vyhledat majitele pejska, pokud má ten kdo pejska našel snahu jej vrátit. A to není málo. Zatoulaný pejsek je obvykle odchycen městskou policií, která psa předá do útulku. Útulky jsou vybaveny čtečkami mikročipů a mají snahu psa vrátit původnímu majiteli.

Registrace v Centrální evidenci zvířat a věcí je placená služba.

Registrační poplatek (v současné době 240,00 Kč ) je jednorázový poplatek a pokrývá náklady spojené s registrací a se zveřejněním údajů v prvním roce kdy je záznam uložen v databázi. V dalších letech se však již žádný další registrační ani udržovací poplatek za zařazený údaj neplatí. V rámci registrace je možno údaje bezplatně aktualizovat (změna adresy, telefonu atd.). Změna jména majitele nebo kódu mikročipu je však vždy považována za novou registraci.

Registrací umožníte návrat Vašemu ztracenému pejskovi domů!

Elektronická registrace

Elektronická registrace vyžaduje funkční e-mailovou adresu, na kterou budou odeslány údaje nutné k aktivaci profilu uživatele. Na našem serveru si založíte profil - zvolíte si uživatelské jméno a heslo. Uživatelské jméno nemusí být Vaše příjmení, uživatelské jméno a heslo jsou údaje, pomocí kterých se můžete k našemu serveru přihlásit. Vlastní registrace již samozřejmě Vaše jméno a příjmení bude obsahovat. Údaje, které se vyplňují během elektronické registrace jsou shodné s údaji, které se vyplňují při registraci papírovým formulářem.

Prostřednictvím elektronické registrace je dnes možno registrovat

 • psa
 • kočku
 • fretku

Jak probíhá elektronická registrace?

Elektronická registrace je přístupná v levém menu pod "Registrace on-line" - "Moje registrace". Kliknutím na tuto volbu budete postupně provedeni elektronickou registrací.

 • Po kliknutí na výše uvedenou volbu bude zobrazen přihlašovací dialog k našemu serveru. Pokud na našem serveru nemáte dosud založen svůj přístupový účet, budete si jej moci založit.
 • Po založení přístupového účtu následuje editace profilu majitele.
 • Pokud chcete registrovat mikročip jako fyzická osoba budete moci během editace profilu majitele vyplnit své jméno a příjmení, vyplnit svoji adresu a další kontaktní údaje jako jsou telefonní čísla a e-mailová adresa.
 • Pokud chcete registrovat mikročip jako firma (například při registraci služebního psa) budete moci během editace profilu majitele vyplnit název firmy, IČ, DIČ, vyplnit adresu sídla firmy a další kontaktní údaje jako jsou telefonní čísla a e-mailová adresa.
 • Dále bude zobrazen seznam dosud registrovaných mikročipů, ve kterém budete moci aktualizovat údaje a budete moci zaregistrovat nové mikročipy, nebo zaregistrovat svůj první mikročip.
 • Po registraci jednoho nebo i více mikročipů bude vygenerována výzva k platbě, která bude zobrazena a zároveň bude odeslána jako e-mail na Vaši zadanou e-mailovou adresu.
 • Výzvu k platbě si budete moci kdykoliv znovu zobrazit.
 • Úhradu registračního poplatku budete moci na základě vygenerované výzvy k platbě uhradit buď bankovním převodem (výzva k platbě obsahuje všechny potřebné údaje - číslo účtu, variabilní symbol platby atd.) nebo složenkou.

Co dělat když chcete zaregistrovat něco jiného?

Může se stát, že chcete zaregistrovat nějaké jiné zvíře než je v současné nabídce. Řešení je jednoduché, napište nám a pokusíme se vám vyhovět.