Přihlásit

Pro registrované uživatele

Zde »

Nová registrace

Účet pro registraci zvířete

Registruj »

Vyhledávání

Hledejte čipy zvířat v registru

Hledej čip »

Označování psů mikročipem - čipování psů, čipování psa

Nařízení Evropského parlamentu a Rady Evropy č. 998/2003 a navazující vyhláška 95/65/EEC stanoví nové podmínky pro pohyb zvířat. Dnem účinnosti vyhlášky (1.10.2004) je možno na území EU cestovat se psem, kočkou, fretkou či jiným zvířetem pouze s tak zvaným Pet pasem (Mezinárodní očkovací průkaz pro neobchodní pohyb zvířat po EU i třetích zemích). Pet pasy vydávají majitelům zvířat certifikovaní veterinární lékaři. Pet pas musí obsahovat údaje o majiteli zvířete, potvrzení o vakcinaci proti vzteklině, popis zvířete a průkaznou identifikaci zvířete.

Udělejte druhý krok!

Pokud jste již svého pejska označili mikročipem, neváhejte a udělejte ještě druhý krok. Zaregistrujte svého pejska v Centrální evidenci zvířat a věcí ČR.

Proč se registrovat v Centrální evidenci zvířat a věcí ČR?

Proč jsem nechal(a) svého pejska označit mikročipem? Zkuste si na tu otázku odpovědět. Aby byl označený? Budiž, může mít známku, možná je tetovaný, ať má i mikročip. Dobrá, ale k čemu je to dobré? Pokud je kód mikročipu vyznačený v očkovacím průkazu psa nebo v jeho cestovním pasu tak mohu prokázat, že se opravdu jedná o doklady toho konkrétního zvířete. Ano, to je pravda.

A víc mikročip nedokáže? Ne, sám ne, ale ve spojení s Centrální evidencí zvířat a věcí ČR ano. Jak vůbec kód mikročipu vypadá a co z něj lze vyčíst? Kód mikročipu vypadá například takto 0000622F24, 968000003085586 nebo 5ECF7CEB68A20081. Kód mikročipu neobsahuje ani Vaše jméno, telefon, e-mail. Mikročip nelze ani vyhledat přes satelit. Jakmile se pejsek ztratí, tak již nelze poznat komu patří.

Proto existuje Centrální evidence zvířat a věcí ČR, která je spojnicí mezi mikročipem označeným pejskem a jeho majitelem. Neslibujeme nemožné. Registrace nezabrání tomu, aby psa někdo ukradl - tomu nezabrání ani policie. Registrace nezabrání ani jeho ztrátě. Registrace ani neumožní psa najít.

Registrace umožní vyhledat majitele pejska, pokud má ten kdo pejska našel snahu jej vrátit. A to není málo. Zatoulaný pejsek je obvykle odchycen městskou policií, která psa předá do útulku. Útulky jsou vybaveny čtečkami mikročipů a mají snahu psa vrátit původnímu majiteli.

Registrace v Centrální evidenci zvířat a věcí je placená služba.

Registrační poplatek (v současné době 240,00 Kč ) je jednorázový poplatek a pokrývá náklady spojené s registrací a se zveřejněním údajů v prvním roce kdy je záznam uložen v databázi. V dalších letech se však již žádný další registrační ani udržovací poplatek za zařazený údaj neplatí. V rámci registrace je možno údaje bezplatně aktualizovat (změna adresy, telefonu atd.). Změna jména majitele nebo kódu mikročipu je však vždy považována za novou registraci.

Registrací umožníte návrat Vašemu ztracenému pejskovi domů!


CLEVER Soft s.r.o

Sluneční 127, 280 02 Kolín II

Telefon: 602 683 840
Dotazy: evidence@clever.cz

Pracovní doba:
po–pá: 8:00–14:00