Přihlásit

Pro registrované uživatele

Zde »

Nová registrace

Účet pro registraci zvířete

Registruj »

Vyhledávání

Hledejte čipy zvířat v registru

Hledej čip »

Označování mikročipem – mikročipy – jednoznačná identifikace

Mikročip (čip, transponder) je základní komponenta identifikačního systému.
Mikročip je elektronická součástka, která je schopna bezkontaktně předat čtecímu zařízení kód, který je v čipu uložen. Transponder je tvořen pouzdrem, např. kapslí z bioskla o rozměrech 2 × 11 mm, nebo keramickým krytem různé velikosti, v němž je uložena příjmová a vysílací anténa a diodová matrice nesoucí vlastní identifikační (ID) kód. Tento kód je při výrobě čipu generován počítačem a výrobci zaručují, že nejsou a nebudou vyrobeny dva nebo více mikročipů se stejným identifikačním kódem. Pomocí laseru je identifikační kód zapsán na diodovou matrici v mikročipu. Teoreticky i prakticky by se tedy neměly vyskytovat dva mikročipy se stejným kódem. Mikročip je pasivní, to znamená, že nemá vlastní zdroj energie a nepotřebuje tedy dobíjet, nebo vyměňovat baterii. Energii potřebnou k přenosu kódu mikročip získává z magnetického pole vysílaného čtecím zařízením (scanner, reader, čtečka).

Při identifikaci zvířat a věcí by měly být použity takové mikročipy u kterých není možno kód změnit (přeprogramovat). Dále je nutná kompatibilita se čtecími zařízeními ve světě. V EU to zajišťuje standard ISO.

Veterinární aplikace mikročipu (někdy je pro aplikaci mikročipu používán termín čipování) je u zvířat prováděna aplikátorem mikročipu, který lze přirovnat k injekční stříkačce, v jejíž jehle je umístěn mikročip. Mikročip může u zvířete aplikovat veterinární lékař nebo osoba jím pověřená (podle zákona).
Označování předmětů mikročipem se provádí obvykle vkládáním do nitra předmětu či vlepením mikročipu na vhodné místo. tyto aplikace provádí buď odborný servis nebo majitel věci.


ID 162 ISO – odolné skleněné (inertní) pouzdro (průměr 2,15 mm délka 11,5 mm nebo menší) pro implantaci do zvířat či do měkkých částí chráněných předmětů

Mikročip TROVAN ID 162 ISO
ID 200 – průmyslové zapouzdření transponderu do keramiky, které je také používáno ke značení chráněných automobilů (průměr 26 mm, výška 4,7 mm)

Mikročip TROVAN ID200
ID 300 – transponder zapouzdřený pro použití v průmyslu (průměr 13 mm, výška 5 mm)


Mikročip TROVAN ID300
ID 1000/12 – aktuálně nejčastěji používaný průmyslový transponder, průměr 12 mm, výška cca 1 mm

Mikročip TROVAN ID 1000/12

Mikročipy TROVAN jsou vhodné všude, kde jde o jednoznačnou identifikaci. Jsou odolné proti běžným přírodním podmínkám. Garance čitelnosti po dlouhou dobu, i desítky let.

Centrální evidence zvířat a věcí ČR má velmi dobré zkušenosti s mikročipy TROVAN | Animal ID s.r.o.. Tyto mikročipy vyhovují standardům ISO a jsou schváleným veterinárním prostředkem v ČR (EU). Do Centrální evidence zvířat a věcí ČR lze samozřejmě zaregistrovat zvířata i předměty označené libovolným miročipem.

Centrální evidence zvířat a věcí ČR mikročipy nedrží skladem, ale jsme schopni mikročipy dodat v rámci vybavení celého pracoviště pro identifikaci zvířat či věcí. Pokud máte zájem o nákup mikročipů tak klikněte na logo firmy Animal ID s.r.o.. a objednejte si mikročipy přímo u distributora. Mikročipy tak budete mít přímo od zdroje a v nejkratším možném termínu dodání.
Výše jsou zobrazeny pro ilustraci typické mikročipy TROVAN, podrobné technické a obchodní údaje žádejte u jejich dodavatele.

CLEVER Soft s.r.o

Sluneční 127, 280 02 Kolín II

Telefon: 602 683 840
Dotazy: evidence@clever.cz

Pracovní doba:
po–pá: 8:00–14:00